Strona wykorzystuje pliki cookies! Pozostając na naszej stronie wyrażasz zgodę na używanie cookies. W innym przypadku zmień ustawienia przeglądarki. Jednak wtedy nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Oficjalny Serwis Miasta Kołobrzeg

Kołobrzeg na trasie wyprawy Marka Kamińskiego

Marek Kamiński polski polarnik i podróżnik, zdobywca obu biegunów Ziemi, 16 marca 2015 roku rozpoczął swoją pieszą wyprawę, wyruszając z Kaliningradu. Jak sam określa idzie od Bieguna rozumu - grobu Immanuela Kanta w Kaliningradzie do Bieguna wiary - grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Wyprawa nosi także podtytuł „Kamiński w poszukiwaniu wartości”, dlatego podczas wędrówki oprócz spotkań ze zwykłymi ludźmi na szlaku, ma zaplanowane spotkania z młodzieżą, więźniami, osobami uzależnionymi, z którymi dzieli się swoimi doświadczeniami.

Trasa licząca ponad 4 tys. kilometrów w znacznej części prowadzi Pomorską Drogą św. Jakuba, na której znajduje się Kołobrzeg, do którego podróżnik dotrze w niedzielę 29 marca. 3 grudnia 2013r. Muzeum Oręża Polskiego podpisało list intencyjny w sprawie wspólnego kreowania i promocji Pomorskiej Drogi św. Jakuba, stanowiącej część Europejskiego Szlaku Kulturowego Camino de Santiago, zobowiązując się m.in. do wspólnego inicjowania i realizowania działań zmierzających do wzmocnienia konkurencyjności i popularyzacji Pomorskiej Drogi Św. Jakuba w obszarze województwa zachodniopomorskiego, w szczególności poprzez promowanie zasobów dziedzictwa kulturowego oraz wydarzeń kulturalnych na Szlaku.

Dlatego też Muzeum zaprasza w dniu 29 marca 2015 roku wszystkich chętnych do zwiedzenia wystawy stałej „Dzieje Kołobrzegu” w oddziale Historii Miasta, na której możemy zobaczyć oryginalną muszlę pielgrzymią św. Jakuba, którą oznakowany jest szlak w całej Europie.

Udostępnij Link
<<  Marzec 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 


 

Miasto Kołobrzeg. All rights reserved

Admin: Tomasz Kolasa

Logo

Design © Joomla Templates | Miasto Kołobrzeg. Administrator: Tomasz Kolasa. All rights reserved.

Góra Strony Wersja Desktop