Oficjalny Serwis Miasta Kołobrzeg

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13

Miesiąc marzec to czas głównych startów dla większości pływaków. 25-26.III. 2015 odbyły się dwudniowe zawody z cyklu Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat runda I, które rozgrywały się pierwszego dnia w Gorzowie Wielkopolskim na sportowym obiekcie "Słowianka", a drugiego w Szczecinie na pływalni "Floating Arena".

Każdego roku w naszym okręgu biorą udział drużyny z: Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Koszalina, Stargardu Szczecińskiego, Polic i Kołobrzegu. Tym razem nasze miasto reprezentowali podopieczni Matyldy Rogińskiej: rocznik 2002 Maria Wardak i Kacper Kolańczyk, rok młodsi Martyna Makuch, Gabriela Ławrynowicz, Gaja Sobocińska, Nina Tserennadmid, Dorota Czugała i Kornel Szczubkowski.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Gabriela Ławrynowicz podwójna medalistka w stylu klasycznym. Na 200m z czasem 3:14,25 zdobyła złoty medal . Na dystansie połowę krótszym uplasowała się, z nowym rekordem życiowym 1:30,29 ,na drugim miejscu. Martyna Makuch, która na stałe mieszka w Świnoujściu zdobyła trzecie miejsce podczas wyścigu na 100m stylem dowolnym z poprawionym czasem na 1:11,46. Kacper Kolańczyk z "życiówką" 2:36,03 na 200m stylem grzbietowym zajął na podium trzecie miejsce. Na dystansie połowę krótszym zabrakło szczęścia i pomimo poprawionego wyniku (1:12,29) ukończył wyścig na czwartym miejscu. Tuż za podium znalazła się Gaja Sobocińska na 100m stylem klasycznym (1:33,54) oraz uzyskała piąte miejsce na 200m stylem zmiennym (3:02,96). Pozostałe wyniki dostępne na stronie.