Strona wykorzystuje pliki cookies! Pozostając na naszej stronie wyrażasz zgodę na używanie cookies. W innym przypadku zmień ustawienia przeglądarki. Jednak wtedy nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Oficjalny Serwis Miasta Kołobrzeg

Kołobrzeg Na Niebiesko

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przyłącz się! Świeć z nami! Corocznie 2 kwietnia, od 2008r., obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Ma on charakter międzynarodowy, powstał z inicjatywy małżonki emira Kataru, a oficjalnie ustanowiony został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 18 grudnia 2007 roku.

Obchody tego dnia mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości społecznej na temat autyzmu oraz uświadomienie potrzeb osób dotkniętych autyzmem i włączania ich w życie społeczne. Jednym z wydarzeń organizowanych podczas tego Dnia jest ogólnoświatowa akcja - "Zaświeć się na niebiesko".
W 2014 roku, w 90 krajach na 7 kontynentach, 7000 budowli, w ramach solidarności z osobami autystycznymi, zaświeciło się na niebiesko. Wśród ,,błękitnych" obiektów na świecie były miedzy innymi Empire State Building, Opera w Sydney, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, wodospad Niagara. W Polsce na niebiesko świeciły Sejm RP, Pałac Kultury i Nauki, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Stadion Wrocław i wiele jeszcze innych obiektów w różnych miastach.

W tym roku Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem we współpracy z Oddziałem Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Regionalnym Centrum Kultury włączyło się do akcji "Na niebiesko dla autyzmu".

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu", która organizowana jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem, Oddział Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami przyłączając się do akcji " Na niebiesko dla autyzmu" zapraszają na niebieską iluminację budynku kołobrzeskiego ratusza. Dzięki przyłączeniu się do akcji Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego nr 6 na niebiesko zabłyśnie także Most Portowy i molo. Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem zaprasza także na bezpłatny pokaz filmu propagującego treści dotyczące zburzenia - "Dziewczyna z szafy" , który odbędzie się 2 kwietnia, o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury, będącym współorganizatorem akcji. Po pokazie odbędzie się dyskusja oraz bezpłatne konsultacje dla wszystkich osób zainteresowanych problemem. Serdecznie zapraszamy:)

2 kwietnia BĄDŹ Z NAMI – zaświeć niebieskim światłem w oknie, zachęć do świecenia instytucje, sklepy, przedszkole Twojego dziecka, ubierz się na niebiesko lub dodaj niebieski element do swojego ubrania, zawiąż niebieską wstążeczkę i przyczep ją do auta lub roweru, umieść niebieską ozdobę przy obroży Twojego pupila:)

NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU, BĄDŹ NIEBIESKI!

  

Udostępnij Link
<<  Marzec 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 


 

Miasto Kołobrzeg. All rights reserved

Admin: Tomasz Kolasa

Logo

Design © Joomla Templates | Miasto Kołobrzeg. Administrator: Tomasz Kolasa. All rights reserved.

Góra Strony Wersja Desktop