Strona wykorzystuje pliki cookies! Pozostając na naszej stronie wyrażasz zgodę na używanie cookies. W innym przypadku zmień ustawienia przeglądarki. Jednak wtedy nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Oficjalny Serwis Miasta Kołobrzeg

28 marca o 20.30 wybije tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 150 krajach. Do tej pory kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

W ubiegłym roku do Godziny dla Ziemi WWF dołączyło aż 7000 miast i miejscowości ze 162 państw, w tym 73 miasta z Polski. Na symboliczną godzinę zgasło kilkaset obiektów jak np. Pałac Kultury i Nauki, wszystkie mosty oraz Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek, bramy Starego Miasta w Gdańsku, łódzka Manufaktura czy Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie. Nasze miasto także bierze udział w akcji-podobnie jak w zeszłym roku włączymy się do wygaszając iluminację Katedry, Baszty Prochowej oraz Ratusza Miejskiego.

Na całym świecie podjęto również konkretne działania na rzecz ochrony przyrody i cennych obszarów, takich jak Wielka Rafa Koralowa w Australii, czy las amazoński w Kolumbii. W Chinach skupiono się na działaniach promujących czystsze powietrze i walkę ze smogiem, a w Singapurze rozpoczęto kampanię przeciwko kłusownictwu.

W tym roku akcja będąca do tej pory kampanią zachęcającą do wykonania symbolicznego gestu mającego przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o naszą Planetę na co dzień, nieco zmienia swój charakter. Godzina dla Ziemi WWF 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina. Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków, w naszym morzu jest ich nie więcej niż 450 osobników, co oznacza, że morświn jest krytycznie zagrożony wyginięciem! Polska jest najliczniejszym krajem nad Bałtykiem, a 99% Polaków żyje w zlewisku Bałtyku, dlatego mamy ogromny wpływ na stan środowiska tego morza i tym samym jesteśmy odpowiedzialni za jego los!

Ty także możesz przyłączyć się do akcji - więcej na ten temat na stronie www.godzinadlaziemi.pl/#godzina-dla-morswina

Udostępnij Link
<<  Marzec 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 


 

Miasto Kołobrzeg. All rights reserved

Admin: Tomasz Kolasa

Logo

Design © Joomla Templates | Miasto Kołobrzeg. Administrator: Tomasz Kolasa. All rights reserved.

Góra Strony Wersja Desktop