Pozostałe

Bezpłatne warsztaty online organizowane przez RCK

  • Data rozpoczęcia:
    1 MARCA
  • Data zakończenia:
    31 MARCA

Zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu na bezpłatne warsztaty online w ramach projektu „Cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu". Szczegóły w artykule oraz pod nr telefonu 530 548 548.

Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu poprowadzi bezpłatne warsztaty online w ramach projektu „Cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu". Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z kołobrzeskich szkół i placówek oświatowych.

„Cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu" to cykl 20 lekcji w formie zapisu audio-video dla dzieci i młodzieży wraz z opisem zajęć w formie pdf. Warsztaty będą dotyczyły różnych form sztuki. Każdy film to pokaz techniki i formy wykonania, a także zasady tworzenia dzieła od początku do końca. Przyjazna forma odbioru oraz łatwo dostępne materiały wykonania pozwolą każdemu uczestnikowi stworzyć pracę od prostych rysunków po zaawansowane rzeźby. Warsztaty z rysunku poprowadzi Rajmund Rabko. Warsztaty online mogą stanowić uzupełnienie programu nauczania. Pomagają rozwinąć zainteresowania i pobudzają kreatywność. Jest to ciekawy sposób aby twórczo przeprowadzić lekcje, np. języka polskiego czy wiedzy o kulturze. Jako uzupełnienie zajęć, dla osób chętnych, zapraszamy również na warsztaty indywidualne prowadzone przez rysowników poprzez program Skype.

Celem warsztatów jest propagowanie postawy opartej na świadomym i kreatywnym korzystaniu z zasobów Internetu w procesie edukacji kulturalnej poprzez umożliwienie jak najszerszemu gronu odbiorców, bezpłatnego, uczestnictwa w zajęciach artystycznych.

Celem jest również upowszechnianie i promowanie dorobku kultury oraz stwarzanie warunków do kształtowania postawy otwartości w życiu społecznym, która łączy pokolenia, narodowości i tworzy dialog bez barier.” - mówi Rajmund Rabko, animator prowadzący działania.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szczegóły pod numerem telefonu 530 548 548 oraz na stronach:

http://www.rck.kolobrzeg.eu/

https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

 

Zdjęcia

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x